X Przyjęcia i catering Dania na wynos i koryta Menu restauracji Wielkanoc 2021 Koryta i garmażerka Menu na stypy Oferta dnia Promocje

Restauracja Pod Czaplą

Gotujemy z pasją!

Restauracja

Sala ogólna

W restauracji do Państwa dyspozycji są 3 sale na parterze. Pierwsza z nich – Sala Ogólna pozwalająca przyjąć 80 osób. Przyjazne ciepłe wnętrze „z duszą”, gdzie każdy mebel i detal ma swoją historię, pozwoli Państwu odpocząć i na chwilę zatrzymać czas. Sala ta jest regularnie wykorzystywana jako galeria na cykliczne wystawy. Mieliśmy przyjemność razem z Państwem oglądać w Czapli między innymi prace Pana Jacka Kozaka czy znakomitego Pana Witolda Stypy. Dzięki współpracy z Panią Ewą Blaut odbywają się u nas także wystawy uczestników Akademii Weekendowej przy katowickiej ASP oraz Art Blaut Academy.


Sala Bankietowa

Druga sala – Sala Bankietowa – pozwala ugościć 18 osób, idealna na kameralne, rodzinne przyjęcia i biznesowe lunche. Ciekawe, niebanalne wnętrze - mogą Państwo zobaczyć w niej piękne lampy stworzone z instrumentów muzycznych.


Sala Klubowa

Trzecia sala – Sala Klubowa – Podobnie jak sala bankietowa jest często wykorzystywana na przyjęcia w niewielkim gronie (do 15 osób). Ulubiona sala rodzin z małymi dziećmi – dziecięce wózki i zabawki nie przeszkadzają zgromadzonym przy stole.


Nowe sale bankietowe

Miło nam poinformować, że w maju tego roku otworzyliśmy dla Państwa nowe sale bankietowe na piętrze restauracji o łącznej powierzchni około 170 m2. Do sal prowadzą wygodne, szerokie schody, sale są klimatyzowane i wyposażone w profesjonalne nagłośnienie, a większa (sala z projektorem) w sprzęt multimedialny, pozwalający na prowadzenie szkoleń, prezentacji i konferencji. Sala ta może pomieścić do 50 osób, będzie więc również odpowiednia na wesela, większe przyjęcia rodzinne i jubileusze. Duże skrzydłowe drzwi pozwalają na jej podzielenie na dwie mniejsze - salę bankietową II mieszczącą 20 osób oraz salę z projektorem mieszczącą 30 osób.

Druga z sal, sala Andrzeja Styrny (na około 25 osób), z klimatycznym wystrojem i pięknymi obrazami znanego bytomskiego malarza jest przeznaczona na kameralne przyjęcia. Sala posiada balkon z widokiem na nasz pełen zieleni ogród.

Sale na piętrze stanowią odrębną, niezależną całość – z myślą o Państwa wygodzie usytuowaliśmy tu zarówno bar, toalety jak i kuchnię, w której przygotowujemy wybrane przez Państwa menu.


Ogródek Letni

W okresie letnim mamy również dla Państwa prawdziwą perełkę, oazę spokoju w tętniącym życiem mieście – Ogródek Letni – Od wczesnej wiosny do jesieni zapraszamy do naszego ogrodu, w którym znajdzie miejsce 60 osób. Usytuowany pośród starych kamienic, porośniętych dzikim winem, stanowi prawdziwą oazę zieleni i spokoju z dala od zgiełku miasta. Patio jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie nasi Goście, organizując tu wspólne biesiady przy grillu czy eleganckie garden party.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych Klientach! Nasza restauracja jest przygotowana również na ich przyjście. Oprócz takich udogodnień jak krzesełka dla dzieci czy przewijak w damskiej toalecie mamy również 2 kąciki dla dzieci!. Jeden w Sali ogólnej a drugi w okresie letnim w ogródku.